close
Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!
Zjistit více

Vážení uživatelé,
16. 8. 2020 budou služby Blog.cz a Galerie.cz ukončeny.
Děkujeme vám za společně strávené roky!

Po některých minipivovarech Olomoucka

18. července 2015 v 13:14 | vítor |  Jídlo a pití
Díky svým kamarádům jsem mohl několik dní dovolené strávit ve vesnici Chomoutov u Olomouce. A co pivní Pánbůh nechtěl? V Chomoutově je minipivovar a ve vedlejší vesnici Horce nad Moravou, jen pár set metrů daleko, je další minipivovar. Podívejte se na mapu olomouckého okolí a tenhle úkaz rozhodně jinde nenajdete! Bylo horko, Konstantin s Metodějem dorazili celí upocení na jižní Moravu s cyrilicí v batůžku a pro Mistra Jana už se stavěla hranice. Program minidovolené byl jasný. Koupání ve štěrkovém jezeře zvaném Poděbrady a pití piva z blízkých minipivovarů.

Pivovar Chomout zahájil provoz loni v srpnu a hezky se uchytil na české pivovarnické mapě. Kromě kvalitního piva zaujme i nápaditým a vtipným designem, schopností informovat o jednotlivých pivech a příjemným posezením na dvoře hostince. Ve stínu katalpy a dalších stromů můžete ochutnat buď set složený ze všech piv nebo pěkně postupně jedno za druhém. V horkém počasí potěšila jak desítka, tak pšenka, skutečnou chuťovkou byla dvě piva typu ale, australský Galaxy a americký Amber. Tenhle pivovar kvalitou určitě nezklamal.


Pivovárek Melichárek v obci Horka nad Moravou je 25 minut chůze dosažitelný od pivovaru Chomout. Takže krásně můžete stihnout ochutnat piva z obou pivovarů, i kdyby vás trochu tlačil čas. To nás ale netlačil. Po koupání v Poděbradech byla návštěva jednoho či druhého pivovaru nasnadě. Melichárek nemá restauraci, ale přes léto má otevřený pivovarský dvůr s výčepem a s usměvavými slečnami ve výčepu. Moc příjemně se na tom dvoře sedělo. A kvalita piv opět vynikající! Na čepu byla i zde v létě oblíbená pšenka, dále ležák a dva druhy svrchně kvašených piv. K zakousnutí chuťovky k pivu, především v tomto regionu všudypřítomné tvarůžky.
V sobotu před věrozvěsty odhodlali jsme se k večerní návštěvě Olomouce. Vedro nepolevovalo, ale okolo 19.h už se dalo existovat. Příjemně překvapeni jsme byli otevřeným infocentrem, kde nám ochotná paní sdělila, že v Olomouci jsou tři minipivovary. Nechali jsme si je zakroužkovat na mapě a vyrazili na prohlídku města.

Olomouc je krásné město s mnoha památkami. Blízko vršíčku se svatováclavskou katedrálou, v nenápadné ulici vedoucí k olomouckému arcibiskupství je Svatováclavský pivovar, jehož součástí je i restaurace a pivní lázně. Opět jsme si na kvalitu piva nemohli stěžovat. Ochutnali jsme desítku, opět nejvhodnější v tomto počasí, dvanáctku i řezané. V nabídce byl i ovocný speciál, do toho se nám nechtělo. Jídlo přijatelné, ale asi jsme od něj čekali více, obsluha pozorná a ochotná.
Dalším navštíveným pivovarem měl být Měšťanský pivovar v Riegrově ulici nedaleko Horního náměstí. Ale ten jsme shledali zavřený. Ani paní v infocentru to netušila...Takže jsme pokračovali v prohlídce města a se setměním jsme usedli na zahrádku pivovaru Moritz. Restaurace samotná se nachází v pěkném měšťanském domě, zahrádka přes ulici byla téměř plná. Podle mého známého, který pochází z Olomouce, je to oblíbená nálevna. Proč ne? Pivo dobré, žádné speciály, prostě desítka, dvanáctka a polotmavá jedenáctka a u toho se dá vydržet delší dobu. Popili jsme, někteří pojedli a posledním autobusem jsme se vydali zase zpět do Chomoutova. S výletem do Olomouce jsme mohli být spokojeni. 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zita Zita | Web | 31. července 2015 v 12:17 | Reagovat

Taková pivka jsem snad nikdy ani nepila. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama